گوشی استوک چیست؟


Mohammad Mirzaiee

14 اردیبهشت 1400
گوشی استوک چیست؟
زمان مطالعه مطلب: 4 دقیقه

افزایش چشمگیر نرخ ارز و کاهش قدرت خرید مردم، یکی از اصلی ترین عوامل رونق پیدا کردن محصولات و گوشی های استوک در بازار داخل کشور بوده است. امروزه یکی از زمینه های پر فروش و پر مخاطب گوشی ها، گوشی های استوک است که به سبب مزیت هایی که از جنبه اقتصادی دارند، در میان کاربران ایرانی از محبوبیت وِیژه ای برخوردارند. اما معنی گوشی استوک چیست و آیا گوشی استوک بخریم؟ آیفون استوک چیست؟ آیفون استوک بخریم یا نه؟ در مقاله جامع گوشی استوک چیست به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد و شما را با مزایا و معایب گوشی های استوک آشنا خواهیم ساخت.

گوشی استوک بخریم؟

گوشی استوک چیست؟

استوک در معنی لغوی به معنای ذخیره در انبار می باشد اما در معنای عام این مفهوم به تنهایی نمی تواند دربردارنده کالاهای استوک باشد چراکه محصولات استوک در معنی عامیانه به محصولات دست دوم گفته می شود که پس از استفاده نه چندان زیاد، در دسترس دیگر مخاطبان قرار می گیرد.

گوشی های استوک نیز همین مفهوم را دارند با این تفاوت که گوشی های استوک در مدل های متفاوتی قابل دسترس اند و به طوریکه برخی از آنها بدون کارکرد هستند و برخی دیگر نیز ویترینی، دست دوم یا باتری تعویض هستند.

آیا آیفون استوک بخریم یا نه؟

از برندهای فعال و پر فروش در حوزه گوشی های استوک، اپل یا همان گوشی های آیفون است. از اصلی ترین دلایل پر مخاطب بودن گوشی های استوک آیفون، ارزان بودن این گوشی ها به نسبت نسخه های آکبند و بدون کارکرد است. اما آیفون های استوک شامل چند مدل متفاوت از هم می باشند که در این بخش به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

گوشی آیفون استوک بخریم یا نه

گوشی بدون کارکرد و ذخیره شده در انبار:

در خارج از کشور، برخی از فروشگاه های اینترنتی نظیر آمازون این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورده اند تا پس از استفاده در مدت زمان کوتاهی، امکان بازگشت کالا را داشته باشند. برخی از مشتریانی که محصولاتی نظیر گوشی های آیفون را خریداری کرده اند، بنا به دلایل مختلف با گذشت بیش از 3 هفته، گوشی را عودت می دهند و فروشگاه نیز با تحویل گرفتن گوشی یا کالای عودت داده شده، آن را مجددا در معرض فروش قرار نمی دهد و مستقیما کالا را پس از درجه بندی A, B, C و D به انبار خود انتقال می دهد.

مقاله مرتبط: آیفون چی بخرم

گوشی های استوک این چنینی، بهترین انتخاب می باشند و مخاطبان می توانند با آرامش خاطر از بابت کیفیت و تعویضی نبودن قطعات کالای خود، یک خرید اقتصادی و مطمئن را داشته باشد.

گوشی آیفون استوک ویترینی:

یکی دیگر از مدل های استوک موجود در بازار، گوشی آیفون استوک ویترینی است. این گوشی های آیفون در نمایشگاه های بزرگ برای انجام تست و آشنایی مشتریان با کارایی گوشی مورد استفاده قرار می گیرند و پس از اتمام فروش گوشی های خود آنها را به عنوان گوشی های استوک وارد و عرضه بازار خواهند کرد.

گوشی های دست دوم:

یکی از رایج ترین مدل گوشی های استوک آیفون، گوشی های دست دوم است که همانطور اشاره شد در میان عامه مردم، گوشی های استوک با همان مدل های دست دوم شناخته می شوند. این مدل از گوشی های استوک آیفون در بازارهای جهانی بسیار چشمگیرتر هستند و حضور بسیار پر رنگ تری را دارند. کیفیت این گوشی ها نیز کاملا از یک دیگر متفاوت هستند و بخش هایی نظیر میزان سلامت باتری از مهم ترین آنها برای انتخاب و خرید گوشی های آیفون به حساب می آید که میبایست به آن توجه کرد.

گوشی استوک بخریم؟

با توجه به اینکه گوشی های استوک آیفون به نسبت سایر برندها در بازار رایج تر است و البته نسخه آکبند آنها از قیمت بسیار بالاتری نیز برخوردار است، خرید گوشی آیفون استوک به نسبت برندهای دیگر هوشمندانه تر و البته اقتصادی تر تلقی می شود. در مورد اینکه گوشی های استوک بخریم یا نه، باید عنوان کرد که امروزه با توجه به وضعیت معیشتی اجتماعی و افزایش چشمگیر نرخ ارزها، خرید گوشی های استوک برای کسانی که به دنبال خرید گوشی های آیفون با بودجه های حداقلی هستند می تواند بسیار ایده آل باشد.

مقاله مرتبط: آیفون بهتر است یا سامسونگ

گوشی استوک بانه

یکی از وارد کننده های اصلی گوشی و گوشی آیفون، شهر مرزی بانه است. از جمله سوالات بسیار مهمی که در مورد تهیه گوشی های استوک از بانه مطرح می شود، اصلی بودن و چگونگی کیفیت آنها می باشد. از آنجا که آترین کالا به عنوان یکی از فروشگاه های اینترنتی سطح کشور، که در شهر بانه فعالیت دارد، اصلی بودن و کیفیت گوشی های خود را تضمین می کند و با در اختیار قرار دادن 7 روز مهلت تست، این امکان را به وجود آورده تا مخاطبان با آرامش خاطر بیشتری خرید کنند. در کل می توان گفت خرید گوشی استوک از بانه از چند جنبه همچون تضمین اصالت کالا، کیفیت و مهم تر از همه جنبه اقتصادی، بهترین انتخاب باشد.

2

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *