نمک ماشین ظرفشویی چیست و کاربرد آن

زمان مطالعه مطلب: 4 دقیقه

درخشش و شفافیت ظروف یکی از تمایلاتی است که معمولاً کاربران پس از شستشوی ظروف دارند و شاید اصلی ترین انگیزه آنها از خرید ماشین ظرفشویی همین موضوع باشد. گاهی اوقات علیرغم استفاده از بهترین برند قرص شستشو هنوز هم ظروف کریستالی شما کدر و دارای چربی هستند. در صورت مشاهده چنین موردی قطعاً شما نیازمند استفاده از نمک ظرفشویی مرغوب برای از بین بردن جرم قطعات دستگاه و همچنین ایجاد شفافیت ظروف و مخصوصاً اقلام کریستالی هستید. حال شاید این سؤال برای شما پیش آید که نمک ماشین ظرفشویی چیست و چه کاربردی دارد؟

نمک ماشین ظرفشویی چیست و وظیفه آن

کار اصلی نمک ظرفشویی جلوگیری از رسوب کردن همچنین از بین بردن آهک و جرم  موجود در آب های سخت است که موجب می شود آنچنان شاید و باید ظروف شما تمیز نشود و همیشه یک کدری را در ظروف شما باقی نگه دارد. اکنون ما در این مقاله شما را با مزیت های نمک ماشین ظرفشویی، میزان استفاده از آن و دیگر سؤالات مرتبط با این موضوع می پردازیم که در صورت تمایل می توانید تا اتمام متن با ما همراه شوید.

نمک ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم؟

تعبیه کردن مخزن نمک در ماشین ظرفشویی یکی از بهترین قابلیت هایی است که شرکت های تولید کننده برای محصولات خود طراحی کرده اند. به طور معمول در همه ماشین ظرفشویی ها یک دریچه در کف دستگاه قرار گرفته است که به وسیله آن شما می توانید نمک را داخل دستگاه بریزید و از رسوب جرم داخل ظرفشویی جلوگیری کنید.

میزان نمک مورد نیاز ماشین ظرفشویی

استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی بدون شک در عملکرد شستشوی ظروف نقش اساسی دارد به نحوی که استفاده نکردن از آن سبب کدر شدن ظروف و حتی تمیز نشدن آنها می شود. بسیاری از کاربران با این مشکل مواجه هستند که چه میزان نمک داخل مخزن بریزند ؟ باید متذکر شویم که شما باید مخزن دستگاه را از نیمه پر کنید تا در صورت مخلوط شدن نمک با آب داخل دریچه، محتوای مخزن به بیرون پاشیده نشود. البته توجه داشته باشید که مخزن نمک در تمام برندها معمولاً دارای یک حجم هستند، یعنی اگر شما ماشین ظرفشویی سامسونگ یا ال جی داشته باشید در هر صورت به یک مقدار معین نمک نیاز پیدا خواهید کرد.

میزان نمک ماشینن ظرفشویی

استفاده همزمان قرص و نمک در ماشین ظرفشویی

قرص های ماشین ظرفشویی به دلیل ساختار شیمیایی قدرتمندی که دارند تمیز کنندگی فوق العاده ای را برای کاربران رقم می زنند به طوری که هر نوع چسبندگی و لکه ای را کاملاً از بین می برند. البته قرص های ماشین ظرفشویی همچنین می توانند جرم و رسوب باقی مانده داخل دستگاه را نیز به خوبی پاک کنند و در نهایت یک ماشین ظرفشویی تمیز و ایدئال را به شما تحویل دهند. اما این پایان کار نیست، سختی آب از حل شدن مواد شوینده به طور کامل در هنگام شستشو جلوگیری می کند. حال لزوم استفاده از نمک همزمان با قرص در اینجا بیشتر خود را نشان می دهد، زیرا که نمک تا حد بسیار زیادی سختی آب را از بین برده و باعث نرمی آن می شود و در نهایت ظروف شما بسیار شفاف و بدون خط و خش به شما تحویل داده خواهند شد. برخی از کاربران بر این باور هستند که ماشین ظرفشویی بوش اصل آلمان را به دلیل فناوری ها و امکانات پیشرفته ای که دارد اگر داشته باشند دیگر نیازی به استفاده از نمک نخواهند بود. اما باید متذکر شویم نمک یکی از ملزومات برای ظرفشویی است که برای همه دستگاه ها از هر برندی که باشد بسیار ضروری است.

قرص و نمک در ماشین ظرفشویی

تشخیص نمک ماشین ظرفشویی اصل از تقلبی

قطعاً استفاده از نمک با کیفیت و اصل میزان چربی زدایی را در حد نسبتاً زیادی افزایش می دهد. استفاده از نمک تقلبی و نا مرغوب نه تنها سبب می شود تا ظروف شما آنچنان باید و شاید تمیز نشود، بلکه موجب صدمه به دیگ ماشین ظرفشویی و ایجاد رسوب و جرم بیشتر داخل لوله ها نیز می شود. راه های بسیاری برای تشخیص نمک اصل از تقلبی وجود که رنگ شفاف و برفی دانه های نمک، حل شوندگی بسیار سریع، حک شدن تاریخ انقضاء، وزن ثابتی که شرکت های تولید کننده در نظر می گیرند و همچنین قیمت از مهم ترین مواردی هستند که با توجه به آنها شما می توانید به فیک بودن نمک ظرفشویی پی ببرید.

نمک تقلبی از اصل

از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده ؟

کدر بودن و باقی ماندن لکه های چربی و کثیفی از جمله مواردی هستند که نشان دهنده اتمام نمک در ماشین ظرفشویی به حساب می آید. بسیاری از ماشین ظرفشویی ها با دارا بودن نشانگر در صورت اتمام نمک با چشمک زدن کاربر را مطلع می سازند که مخزن خالی شده است. اما اگر ماشین ظرفشویی شما این قابلیت را ندارد با مشاهده حداقل ماهی یک بار به دریچه می توانید از باقی ماندن مقدار نمک اطلاع پیدا کنید.

نمک ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی ریز یا درشت

با توجه به اقلیم های متفاوت آب و هوایی کشور هر منطقه از سختی آب متغیری برخوردار است به طوری که این سختی آب مشکلاتی را از هر لحاظ برای کاربران در پیش دارد. زمانی که شما از ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنید، اگر سختی آب را در نظر نگیرید و بدون استفاده از نمک ظروف خود را شستشو دهید بی شک صدمه هایی را به دستگاه وارد می کنید و همچنین ظرف هایی کثیف و کدر را تحویل خواهید گرفت. به طور کلی نمک ماشین ظرفشویی دانه های درشت و سفیدی دارند که می توانند به طرز خارق العاده ای قطعات داخلی دستگاه را جرم گیری و رسوب زدایی کنند. تنها اصل بودن نمکی که خریداری می کنید می تواند در کیفیت شستشو تأثیر داشته باشد وگرنه ریز یا درشت بودن نمک از لحاظ کارایی تفاوت چندانی با هم ندارند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Heeloooo