ماشین لباسشویی ال جی بهتره یا سامسونگ

زمان مطالعه مطلب: 8 دقیقه

در هنگام خرید لوازم خانگی همانند یخچال، لباسشویی، ظرفشویی و سایر ضرورت های آشپزخانه، همواره با وسواس خاصی این کار را انجام داده ایم و دلیل این کار نیز هزینه بالای این محصولات است و ما هر ساله نمی توانیم وسایل خانه خود را نوسازی کنیم و به همین سبب است که در خریدهای خود وسواس بیشتری را به خرج می دهیم. خرید لباسشویی نیز یکی از همان وسایلی است که توجه بیشتری را می طلبد و ما به همین جهت در این مقاله به مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ خواهیم پرداخت و می خواهیم بدانیم ماشین لباسشویی ال جی بهتره یا سامسونگ؟ پس با ما همراه باشید.

مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ

طراحی

زیبایی در طراحی لباسشویی، می تواند بر جذابیت و شیک تر شدن دیزاین آشپزخانه ها بسیار اثر گذار باشد و ظاهر و جلوه ای چشم نواز تری را به محیط و مکان شما ببخشد. ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ در کنار کیفیت بالایی که ارائه می کنند توجه ویژه ای را نیز به بخش طراحی لباسشویی های خود داشته اند و کیفیت طراحی لباسشویی های این دو برند به تناوب مدل ها متفاوت بوده است.

تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ

ولی چیزی که در این بین ثابت بوده، زیبایی و مدرن بودن طراحی لباسشویی های این دو برند کره ای است که در این بخش نمی توان برتری خاصی را برای هیچ کدامیک از این دو برند سامسونگ و ال جی قائل بود و همانطور که ذکر شد کیفیت طراحی لباسشویی در مدل های مختلف متفاوت است.

عملکرد شستشو

از اصلی ترین و مهم ترین بخش های هر لباسشویی، عملکرد آنها در نحوه شستشو می باشد و نقطه عطف ال جی و سامسونگ نیز در این بخش بسیار چشمگیر و زبانزد است به طوریکه حتی اگر بخواهیم چشم بسته لباسشویی را خریداری کنیم قطعا گزینه های اول ما لباسشویی های ال جی و سامسونگ است. اما خب لباسشویی سامسونگ و ال جی نیز دارای تفاوت هایی در شستشو هستند که می تواند این دو برند را در عملکرد شستشو از یک دیگر متمایز سازد.

عملکرد شستشوی لباسشویی ال جی

لباسشویی های ال جی در طی شستشو از 6 حرکت برای شستشوی بهتر لباس ها استفاده می کند که این حرکات شامل پله ای، آبکشی، پیچشی، غلتاندن، ساییدن و تاب دادن است که کمک می کنند تا لباس ها و پارچه های شما به بهترین شیوه ممکن شستشو داده شوند و شما می توانید به تناوب لباس ها و پارچه های خود از این 6 حرکت برای شستشوی لباس های خود استفاده کنید.

پله ای ( Stepping ) : در این حرکت، لباس ها و پارچه های شما در داخل دیگ لباسشویی به سمت بالا پرتاب شده و بلافاصله به پایین پرت می شوند که این حرکت از چروکیده شدن لباس ها و پارچه های شما جلوگیری می کند.

آبکشی (Filtration ) : در این حرکت سرعت چرخش دیگ لباسشویی ال جی بسیار بالا بوده و باعث می شود لباس ها و پارچه ها به اطراف دیگ جسبیده شوند که این امر نیز سبب نفوذ بیشتر و آسان تر آب و مواد شوینده به داخل پارچه ها می شود.

پیچشی ( Swing ) : حرکت پیچشی نوعی از شستشو است که کمترین میزان صدا را تولید می کند.

غلطاندن ( Rolling ) : یکی از حرکات معمولی است که در تمام لباسشویی ها وجود دارد و یک شستشوی معمولی را پیگیری می کند که استفاده از آن نیز می تواند شما را از بهره وری از 5 حرکت دیگر بی بهره سازد.

ساییدن ( Scrub ) : در این حرکت، شستشو با قدرت بالایی انجام می گیرد و لباس ها و پارچه ها به سمت چپ و راست حرکت داده می شوند و در نهایت نیز لکه زدایی لباس ها و پارچه ها به بهترین شیوه ممکن انجام می گیرد.

تاب دادن ( Tumble ) : حرکت تاب دادن، برای لباس هایی که جنس آنها حساس است بسیار کاربرد دارد و بیشتر برای شستشوی این دست از لباس ها نیز به کار گرفته می شوند. حرکت تاب دادن نوعی از شبیه سازی شستشوی دستی می باشد که می تواند بسیار کارآمد باشد.

علاوه بر مجهز بودن به فناوری 6Motion، لباسشویی های ال جی به فناوری بخار نیز مجهز هستند. فناوری بخار امتیازی بزرگ در لباسشویی های ال جی به حساب می آید که شما را در فرایند شستشوی بهداشتی تر لباس ها یاری می کند. لباسشویی های ال جی در طی فرایند شستشو با استفاده از فناوری بخار به عمق پارچه ها و لباس ها نفوذ بیشتری پیدا می کند و لکه های سر سخت بر روی پارچه ها و لباس های شما را به آسانی لکه زدایی می کند، بدون آنکه کوچک ترین آسیبی به لباس و پارچه های شما وارد کند.

ال جی برای سرعت بخشیدن و تمیزی بیشتر لباس ها در طی فرایند شستشو، از فناوری TurboWash بهره می برد. TurboWash از جت های اسپری برای کاهش زمان شستشو و صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین آماده سازی سریع تر لباس ها استفاده می کند که به لطف بهره وری از این فناوری قدرتمند مدت زمان شستشوی یک بار، تا 30 دقیقه کاهش می یابد.

علاوه براین لباسشویی های ال جی به برنامه های شستشوی مختلفی مجهز هستند که از جمله آنها می توانیم به شستشوی لباس های سفید، شستسوی عادی، شستشوی لباس های رنگی، شستشوی شدید، شستشوی سریع و شستشوی لباس های پشمی اشاره نمود.

6 حرکت شستشوی لباسشویی ال جی

عملکرد شستشوی لباسشویی سامسونگ

لباسشویی سامسونگ نیز از فناوری PowerFoam برای شستشوی عمیق تر لباس ها استفاده می کند. این فناوری آب و مواد شوینده را با هم حل می کند و لباس ها و پارچه را با بالاترین سطح ممکن شستشو می دهد. همانطور که ال جی برای شستشوی سریع تر لباس ها از فناوری TurboWash بهره می گیرد، سامسونگ نیز برای شستشوی سریع تر از فناوری SuoerSpeed بهره می برد.

فناوری SuoerSpeed از جت ها برای پاشیدن مواد شوینده و از آب گرم نیز برای تمیز کردن لباس ها استفاده می کند و مدت زمان شستشو را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و قابل ذکر است که با فناوری SuoerSpeed می توانید مدت زمان شستشو را به طور دلخواه از 15 تا 60 دقیقه تنظیم کنید.

عملکرد شستشوی لباسشویی سامسونگ

در این بخش با بررسی اجمالی که داشتیم می توانیم بگویم که عملکرد لباسشویی ال جی در فرایند شستشو برتری نسبی به لباسشویی های سامسونگ دارد.

مصرف انرژی

مصرف انرزی یکی از مؤلفه های مهم در انتخاب و خرید لباسشویی است که کاربران باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشند که البته در مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی نیز به آن پرداخته شده است. لباسشویی های ال جی به سیستم Steam Direct Drive مجهز هستند که تا 21% در مصرف انرژی آب و برق صرفه جویی می کنند. لباسشویی های ال جی به سبب اینکه از نوع گیربکسی یا همان بدون تسمه می باشند، میزان آب و برق کمتری را به نسبت لباسشویی های سامسونگ مصرف می کنند.

مصرف انرژی لباسشویی

لباسشویی های سامسونگ برای شستشوی هر چرخه به حدود 50 لیتر آب نیاز دارند که در این بخش می توان گفت که لباسشویی های ال جی عملکرد بهتری را دارند. البته که عنوان کردن برتری ال جی به معنی پر مصرف بودن لباسشویی های سامسونگ نیست چرا که لباسشویی های سامسونگ نیز همانند ال جی برچسب Energy Star را دارا هستند که کم مصرف بودن لباسشویی های سامسونگ را ثابت می کند.

قابلیت اضافه کردن لباس های فراموش شده

اضافه کردن لباس های فراموش شده به چرخه شستشو یکی از قابلیت های بسیار جذابی می باشد که لباسشویی های ال جی و سامسونگ به آن مجهز هستند اما خب تفاوت هایی در این میان وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد. یکی از مشکلاتی که همواره در شستشوی لباس ها و پارچه وجود داشته، اضافه کردن پارچه و لباس ها به چرخه شستشو است که امروزه به لطف پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و دنیای فناوری این مشکل نیز برطرف شده است.

سایر ویژگی ها و تفاوت های لباسشویی ال جی و سامسونگ

در لباسشویی های سامسونگ این مشکل به خوبی برطرف شده و سامسونگ با ایجاد تراشه ای بر روی درب درام، این امکان را فراهم آورده است که بدونِ متوقف کردن چرخه شستشو، لباس ها و پارچه های خود را از طریق تراشه ایجاد شده به چرخه شستشو اضافه کنید اما لباسشویی های ال جی برای اضافه کردن لباس ها و پارچه های فراموش شده به فرایند شستشو باید چرخه شستشو را متوقف کرده و سپس لباس های فراموش شده خود را به آن اضافه کنید و همچنین در صورتی می توانید پارچه ها و لباس های خود را به درام اضافه کنید که آب از نیمه بالاتر نیامده باشد در صورتی که در لباسشویی های سامسونگ چنین مشکلاتی گریبان گیر شما نخواهد بود.

مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ در خشک کردن لباس

خشک کردن پارچه ها و لباس ها

سیستم Sensor Dry

قسمت خشک کن لباسشویی ال جی با سیستم Sensor Dry طراحی شده است که با اندازه گیری میزان رطوبت، لباس ها را به طور کامل خشک می کند و لباسشویی های سامسونگ نیز برای خشک کردن لباس ها به فناوری های نوآورانه ای مجهز هستند که پس از اتمام شستشو اقدام به خشک کردن لباس و پارچه ها می کنند.

قابلیت Wrinkle Care

لباسشویی ال جی به قابلیت Wrinkle Care مجهز است که از چین و چروک برداشته شدن لباس های شما در طی شستشو جلوگیری می کند.

بدون تسمه

لباسشویی ال جی از آنجا که مدل های جدید آن بدون تسمه هستند و از طرفی دیگر به فناوری ضد لرزش مجهز شده اند شما را از بابت عدم وجود سر و صداهای اضافی آسوده خاطر می کند و سامسونگ نیز برای بالانس کردن لباسشویی های خود از فناوری جدید VRT PLUS بهره برده است که سرعت بالای درام را به خوبی کنترل می کند و طبق بررسی های انجام شده 40 درصد به نسبت لباسشویی های عادی لرزش و صدای کمتری را تولید می کند که در نهایت می توان گفت لباسشویی های جدید ال جی و سامسونگ سر و صداهای اضافی را از خود تولید نمی کنند.

کنترل با گوشی

لباسشویی های هوشمند ال جی و سامسونگ دارای برنامه هایی هستند که شما می توانید با نصب آن بر روی گوشی خود از آخرین بروزرسانی و قابلیت های اضافه شده و همچنین معایب لباسشویی خود با خبر شوید.

در پایان هم پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت لباسشویی سامسونگ و بوش را مطالعه کنید تا با آشنایی کامل تری برای خرید لباسشویی اقدام کنید.

سخن آخر

در این مقاله یعنی مقایسه لباسشویی ال جی و سامسونگ سعی ما بر آن بود تا حدود زیادی تفاوت لباسشویی ال جی و سامسونگ و برخی از ویژگی ها و برتری های این دو برند را مشخص سازیم و اما موضوعی که مشخص است، کیفیت بالای این دو برند در ساخت محصولات خود است و در واقع نمی توانیم به طور کل عنوان کنیم که یکی از آنها بر دیگری برتری دارد. همچنین انتخاب و خرید لباسشویی ال جی و سامسونگ نیز به سلیقه و نیازهای شما مرتبط می شود گه کدام یک برای شما کارآمد تر خواهد بود اما لازم است که بدانید لباسشویی های ال جی برای خانواده های پر جمعیت گزینه نسبتا بهتری به حساب می آیند چرا که از عمر و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند.

در پایان نیز می توانید نظرات و سوالات خود را به نسبت این مقاله در بخش دیدگاه کاربران درج کنید تا تیم فنی آترین کالا نیز پاسخگویی و مشارکت بیشتری را با شما کاربران گرامی داشته باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

2 دیدگاه در “ماشین لباسشویی ال جی بهتره یا سامسونگ

چقدر مقایسه خوب و منطقی و مستدلی داشتین، کمک بسیار خوبی بود. ممنونم

با سلام و خسته نباشید
مرسی از مقاله خوبتون ولی من یه سوال مهم داشتم
به دنبال خرید لباسشویی برای تکمیل جهیزیه خودمم و موندم که چه برندی رو انتخاب کنم؟ بوش؟ال جی؟ سامسونگ؟
کدوم بهتره و چه مدلی رو پیشنهاد میکنین؟ لطفا جواب بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Heeloooo